Borsa-Haber
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Borsa-Haber

Bu Sitede Borsa Haberleri Ve Güncel Olayları Takip Edebilirsiniz.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» ALYAG - Altınyağ
BRİSA - Brisa Icon_minitimeÇarş. Şub. 03, 2010 1:31 pm tarafından görkem123

» ADEL - Adel Kalemcilik
BRİSA - Brisa Icon_minitimeÇarş. Şub. 03, 2010 1:29 pm tarafından görkem123

» Moderatörlük
BRİSA - Brisa Icon_minitimeÇarş. Şub. 03, 2010 1:28 pm tarafından görkem123

» Borsa Nedir?NELERDEN ETKİLENİR?
BRİSA - Brisa Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 9:45 pm tarafından Admin

» UKİM-Uki Konfeksiyon
BRİSA - Brisa Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 9:42 pm tarafından Admin

» YYGYO - Y&Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

» YKSGR-Yapı Kredi Sigorta

» TUDDF-T.Demir Döküm

» UZEL-Uzel Makina

En iyi yollayıcılar
Admin
BRİSA - Brisa Vote_lcapBRİSA - Brisa Voting_barBRİSA - Brisa Vote_rcap 
görkem123
BRİSA - Brisa Vote_lcapBRİSA - Brisa Voting_barBRİSA - Brisa Vote_rcap 
Istatistikler
Toplam 4 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: görkem123

Kullanıcılarımız toplam 275 mesaj attılar bunda 272 konu

BRİSA - Brisa

YazarMesaj
Admin
Admin

BRİSA - Brisa Empty
MesajKonu: BRİSA - Brisa   BRİSA - Brisa Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 5:18 pm

BRİSA - Brisa

Hakkında

Brisa, Sabancı Holding ve ortakları tarafından %100 Türk sermayeli olarak, Lassa Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında, Amerikan BF Goodrich firması ile yapılan lisans anlaşmasıyla 1974 yılında kuruldu. 90.000 metrekare kapalı alanda 1977'de üretime başlayan ve 60 ilde 186 bayi ile teşkilatlanan kuruluş, 1988'e kadar Lassa markası altında lastik üretti ve ürün yelpazesini binek, kamyon ve otobüs lastiklerinden, traktör ve iş makinesi lastiklerine kadar uzattı. 1 Kasım 1988'de, dünya lastik pazarı lideri Japon Bridgestone Corporation ile Sabancı Grubu arasında, eşit hisseli olarak kurulan ortaklıkla Lassa şirketinin adı, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi. 1 Temmuz 1989'da temeli atılan yeni fabrika, 196.000 metrekareye büyüyen üretim tesislerinde yeni teknolojiyle ilk seri üretime 1990'da başladı. Brisa için yeni fabrika, sahip olduğu ileri teknoloji ve donanımın ötesinde, yeni bir yönetim, üretim ve kalite anlayışının da simgesi oldu. 1997'de gerçekleştirilen radyalizasyon yatırımı ile Brisa üretim tesisleri, 260.000 metrekare kapalı alana ulaştı. Brisa Türkiye'nin lider, Avrupa'nın altıncı büyük lastik üreticisidir. Müşteri mutluluğunu esas alan Toplam Kalite Yönetimi (TKY) anlayışı ile bugüne kadar uluslararası alanda kabul gören pek çok başarılı sonuca imza atan Brisa, geleceğini iş mükemmeliği üzerine inşa etmeyi sürdürmektedir.

Üretim Ve Ürünler
Brisa, dünyanın tek çatı altında toplanan en büyük lastik üretim tesislerinden birine sahiptir. Brisa üretim tesislerinde, 400'ün üzerinde farklı tipte lastik üretilir. Dünya lastik endüstrisinin lideri Bridgestone'un teknolojisini kullanan Brisa, yalnızca ulusal pazarda değil, dünya pazarlarında da rekabetçi konumunu sürdürmek için ürün yelpazesini sürekli zenginleştirmektedir.

100 milyon USD'yi aşan dış satımında, Brisa'nın Lassa markalı lastikleri 33 ülkede pazarlanmakta ve Avrupa'da 2700 satış noktasında tüketiciye sunulmaktadır. Brisa Bridgestone markasıyla da, Bridgestone Avrupa ve Orta Doğu Teşkilatları'nın siparişlerini üretip, ihraç etmektedir. 2004 yılında lastik sektöründeki 30. yılını kutlayan Brisa, 400 Lassa ve 150 Bridgestone bayisiyle yurtiçi yenileme pazarının lideridir.

http://www.brisa.com.tr
https://borsa.yetkin-forum.com

BRİSA - Brisa
1 sayfadaki 1 sayfası